EuroSubmit Products Extra Aciklama Referans Hakkimizda Siparis Contact Teslimat

arama motorları optimizasyonu


arama motorları optimizasyonu
arama motoru optimizasyonu

arama motoru optimizasyonu

 

arama motoru optimizasyonu
Secured Shopping


 

arama motoru optimizasyonu

 

 

arama motoru optimizasyonu

 

 

 

 


 

 

 

 

Arama motoru optimizasyonu


Arama Motoru Optimizasyonunu direk etkileyen Backlink ve Google SANDBOX Nedir?

Google SANDBOX yeni sitelerin yerleştirildiği iddia edilen bir filtredir. Dünyadaki 400 Büyük Arama Motorlarının başını çeken GOOGLE , 2004 yılından itibaren bu sistemi uygulamaya başlamıştır. Bunun sonucu site en önemli keyword (anahtar sözcük) ve keyword tümcelerine karşılık iyi ranking (sıra) alamaz. Web sitelerinin kaliteli içeriğe, bol gelen linke ve güçlü Google pagerank değerine sahip olmasına rağmen site bunun aksine SANDBOX etkisinde kalır. SANDBOX siteler için fiili bir deneme süresi şeklinde rol oynar. Bunun muhtemel amacı spam sitelerin çabucak yükselmesini engellemek, onları cezalandırmak ve süreci bu şekilde devam ettirmektir.

Google SANDBOX uygulamasi nedir ve nasıl açıklanabilir ?

Google SANDBOX sistemi-uygulamasi yeni sitelerin bir sure deneme sürecine alınmasına benzetilebilir. Boylece sitenin gelen backlinklerin ve içerigine tam bakilmadan, ranking degeriı verilmeden site arama index sayfalarinda beklenenden daha arka sayfalarda yayinlanir. Arama Motoru Optimizasyonu yapan SEO-Webmaster sahis-firmalarını etkileyen bu uygulamadan ancak , bu işi yapan SEO'ların tam bilgisi olmaktadır. Çünkü, bunu anlamanın yolu da sürekli web sitesini takip etmekle anlaşılabilir. Bu teknolojiyi, 2004 yılından itibaran googlebot diğer dünyadaki 400 büyük arama motorundan ayrılmak, daha ileri gitmek ve optimizasyonu yapan SEO' lara kurallara uyma konusunda CEZAI şart olarak getirmiştir. Arama motorları optimizasyonu işinde profesyonel SEO' larca dikkat edilmesi gereken en önemli hususdur. Bu uyarimiz web site tasarim, dizayn, keywords orijinal cumle dizilisi vs kendisi yapmak isteyen site sahiplerine uyarilarimizdir.

Arama Motorları Optimizasyonu- Kayıt sonrasi SANDBOX-GOOGLE uygulamasının ETKİLERİ ne olur??

Google’ın SANDBOX diye yeni bir site filtresi başlatmasının arkasında yatan asıl neden, birçok sayıda satın alınmış linke sahip olan ve açıldığı tarihten itibaren yüksek sıralarda yer alan spam sitelerini durdurmaktır. Burda elbette bu uygulamanin bazi haksiz yonleride vardir. Google başlangıç itibariyle bir sitenin yüksek sayıda link almasına oldukça supheli bakar, ve bu linklerin dogal olmadığı hesaba katar. Aslinda bu konuda calisan ile tembel site sahibini tam olarak birbirinden ayirmayip cezalandirmak istemektedir. Diğer bir olasılık spam sitelerinin arama sonuçlarında yüksek sıralarda çıkmak için çeşitli taktikler uygulamaları ve yüksek sayıda satış yapmaları sonucunda Google’ın hizmet anlaşma koşullarına ters düşerek bu siteler banlanır. Aynı süreci sürekli olarak tekrar edilmesi cezayi uzatmaktan baska bir ise yaramaz. Bunun sonucunda, yeni siteler genelde Google SANDBOX denen bir çeşit deneme sürecine alınırlar. Bu sebeple arama motoru optimizasyonu hizmetimiz 12-24 ay boyunca, paketine göre aylik uygulamlarla devam etmektedir.

Google SANDBOX'a yakalanmadan nasil Ranking olunur ?

Aslında dikkat edilirse googlebot engeç ,yoğun olduğu zamanda bile 15-30 arasında, otomatik olarak yaptığımız arama motorlarına index sonrası web sitesini ziyaret ile CRAWL etmektedir. Fakat INDEX'lemesi 45-75 gun arasında sürmeside bu konuda ne kadar hassas bir araştırma yaptığının göstergesidir. Euro Submit Business Kayıt servisi olarak bu nedenle, yeni web sitelerini 6 ay ile 12 ay arasında TOP 10 seviyesine çıkarmaktayız. Sandbox konusunun ciddiyeti için bu makalenin tamamının okunmasını Euro Submit Kayıt servisi olarak ciddiyetle tavsiye ve bilgi vermek üzere sitemize aldık. Arama Motoru Optimizasyonu yaptırmanın kolay ve basit görenlere ithaf olunur. Profesyonel SEO firmamız, arama motorları optimizasyonu işini profesyonel olarak yaptırmamız halinde olacaklar başınıza gelmeden , 12-18 veya 24 ay sonunda hedefe ulaşırsınız.


Ne tür siteler SANDBOX’a yerleştirilir?

Her türde sitenin SANDBOX’a yerleştirilebileceği gibi, bu problem genelde rekabet oranı yüksek keywordler-arama terimleri (kelimeler) için yüksek arama sonucu sıralamalarını arayan yeni sitelerde ortaya çıkmaktadır. Örneğin; Google reklamlarında sıkça rastladığımız uzaya giden ikinci insan kimdir, pusulayı kim icat etti gibi kelimeler ve keywordler sık kullanılmaktadır. SANDBOX’taki her bir siteye ayrı bir süre verilmektedir, ama bu şekilde yüksek rekabet yasanan keywords ile cumle kurarken iyi arama sonucu hedefleyen siteler icin rakip site analizlarini mukemmel bir sekilde yaparak o web sitesine ozgu orijinal cumleler kurmaktayiz. Daha onceden yapilmis olanlarida yine bu tur dizayn ve tasarimini tamamliyoruz.

Benim sitem hiç SANDBOX içinde bulunmadı. Neden?

Sitenizin SANDBOX içinde bulunmamasının birkaç nedeni olabilir. Eğer siteniz 2004 yılının mart ayinda fark edilmeye başlanan SANDBOX etkisinden önce açılmış ise muhtemelen bu problemi hic yasamadan kurtulmussunuz demektir. Rekabet yaşanmayan keywordlere sahip siteler için SANDBOX filtresini fazla bir anlamı olmadığı için bu tarz siteler SANDBOX dışında kalabilir. Ayrıca o katagoride, şayet arama motoru optimizasyonu yaptırmamış, web siteleri var ise , SANDBOX sizin siteniz için söz konusu olmayabilir. Şunu aklınızda tutun ki her ne şekilde olursa olsun rekabeti az olan keyworlerdeki sitelerde SANDBOX içine alınır. Ancak burada kaldıkları süre o kadar kısadır ki farkına varılmayabilir. Eğer SANDBOX filtresi ile aynı zamana denk gelen bir domaine sahip iseniz sizin siteniz bu deneme sürecinde filtreye dahil edilmemiş olabilir. Euro Submit Busines ; Web site Tasarim ve Dizayni ile baslayan ve Arama motorları Optimizasyonu sonrasi kayit islemi yaparak Servisimizin uyarılarına kulak kabartanlar bu şekilde bir cezaya uğramayacaktır.

Bir site sandabox’da ne kadar süre kalır?

SANDBOX’da kalma süreleri üç ile dört ay normal bekleme süresi olmakla beraber bir aydan altı aya değişim göstermektedir,. daha az rekabet yaşanan aramalar için daha kısa sürelerde beklemeler yaşanmasıyla beraber hiper-rekabet yaşanan kelimeler için bu süre genelde altı ay olmaktadır. Çoğu arama keywordleri için en sık raslanan bekleme süresi üç aydır. Bunun önüne geçmenin yolu ise biraz zahmet ve uğraşıyla kendinize özgü anlatım,izahat ve zenginleştirme ile uğraşmanızdır. Maalesef, siparişden önce böyle bir olayı website sahibine söyleyince ters tepkide almaktayız.

SANDBOX’da değişim gösteren bekleme süreleri var mıdır?

SANDBOX’da bekleme yüksek şekilde değişkenlik gösterir. keyword için ne kadar çok rekabet gösteriliyorsa SANDBOX içinde kalma süresi de o kadar fazladır. filtre zamanla yavaş yavaş etkisini azaltacak ve yaklaşık üç ay içerisinde moral bozan etkisinin çoğu kaybolacaktır. tabii ki en fazla rekabet yaşanan kelimelerde etki altı ay boyunca tüm gücüyle kendini gösterecektir. Optimizasyon kurallarımızı tıklayınız.

SANDBOX içinde olduğumu nerden bileceğim?

SANDBOX etkinliğinin kanıtı genelde iyi Google pagerank değerine ve gelen linklere, ve bazı ikincil arama tümcelerinde güçlü arama sonucu sıralamalarına sahip olan sitelerin en önemli aramalarda ortalıklarda gözükmemesidir.Hatta bazi site sahipleri ilk anda index girmekte 150 gun sonrada ansizin tum indexden cikmaktadir. Bu tarz koşullarda site muhtemelen SANDBOX’a atılmıştır. Profesyonel Arama Motorları Optimizasyonu servisimizden yardım isteyiniz.

Bunun SANDBOX etkisi olup bir Google cezası olmadığını nerden bileceğim?

Eğer bir site bir Google cezası yüzünden ziyaretçi alamıyor ise, daha az önemli aramalarda dahi Google arama sonucu sayfalarında çıkmaz. ayrıca site hiç pagerank değeri göstermez ve hatta Google toolbar’da sade gri bir bar gözükür.

Daha az önemli bazı kelimelerde hala iyi sıralarda yer alıyorum. neden?

SANDBOX’da bulunmanın en önemli karakteristliklerinden biri ve gerçekten en önemli işareti, daha az önemli kelimeler için yüksek sıralarda alınan arama sonuçlarının devam etmesidir. İddia edilen SANDBOX filtresi daha çok yüksek rekabet yaşanan kelimeler için kaygı duymaktadır ki bu kelimeler için spam sitelerin açılması, para karşılığında doğal olmayan linklerin satın alınması ve bunların dışında da hile yapılma olasılığı daha yüksektir. bunların dışındaki rekabet yaşanmayan kelimlerde bu gibi durumlarla karşılaşılması çok uzaktır ve bunun sonucu o siteler genelde SANDBOX filtresi dışında bırakılır. Euro Submit Business ; Arama Motoru Optimizasyonu hizmetini, kayıtla birlikte ciddi directory siteleri ile yapmaktadır.

Eğer Google adwords veya Google adsense programlarına katılırsam, bu benim SANDBOX içine konmamı engeller mi?

Google adwords ve Google adsense gibi programlara katılmanız sitenizin SANDBOX içerisinde geçireceği süreyi etkilemez. bununla birlikte bahsedilen programlar siteniz SANDBOX’ın derinliklerinde beklerken daha fazla trafiğe ihtiyaç duyar. çeşitli Google reklam programlarına katılmanız, inandığınız efsanelere rağmen, ne sitenizi SANDBOX dışında tutar ne de SANDBOX’da geçireceği süreyi kısaltır.

SANDBOX benzeri rol oynayan başka Google filtreleri de var mı?

Yeni alınan gelen linklerin etkisini gölgede bırakan filtre (dampening filter) genelde SANDBOX ile karıştırılır. Çoğu arama motoru SEO optimizasyonu uzmanı yeni gelen linklere hemen tüm kredi verilmediğine inanır. Bu şekilde Google pagerank ve link popülerliğinin aşamalı olarak etkilenmesindeki amaç, link satın alımı yapanların ve Google arama sonucu sıralamasında sitenin iyi bir yeralmasını sağlayan çeşitli link şemaları oluşturanların cesaretini kırmaktır. Yurt dışında ciddi Directory Sitelerine Kayıt işlemi yapılmaktadır. Euro Submit Business ; Arama Motoru Optimizasyonu sisteminde müşterilerini bu gibi konularda uyarmakta ve filtrelemeye kalmadan top 10 olmanızı için FULL Optimizasyon ile sağlamaktadır.

Eğer websitem SANDBOX’a takılıp kalırsa, nasıl dışarı çıkartırım?

SANDBOX’tan kurtulman için tek gereken zamandır. en önemli keywordlerinin rekabet düzeyine göre bu zaman bir aydan altı aya kadar değişkenlik gösterir, ki üç aydan dört aya kadar olan süreler normal süre zarfı olarak kabul edilmektedir. Bu esnada sitenizi geliştirmeye devam edin ve SANDBOX süresi sona erince hızlı bir şekilde yükselişe geçebilmeniz için profesyonel Busines ve FULL olarak hizmet veren Arama Motorları Optimizasyonu için firmamızı seçiniz.

Sitem SANDBOX’ta gömülü iken ne yapmam gerekli?

Siteniz SANDBOX’ın içindeyken keyword bakımından zengin taze içerik eklemenin ve yeni gelen linkler sağlamanın ideal zamanıdır. gelen linkler eklemek ile etkisini göstermekte olan olası bir link filtresinden (dampening link filter) kaçınacağınız temin edilir. siteniz SANDBOX’ın derinliklerinden kurtulduğu zaman bu linkler yeterince yıllanmış ve tüm pagerank ve link popülerlik değerlerini göstermeye hazır bir halde olacaklardır. Euro Submit Busines 12 boyuca yabanci arama motorlarında ANALİZ yaparak backlinklerinizi web sitenize eklemek ve daha çabuk bir şekilde top 10 olmanızı sağlar. 12 ay devam eden hizmetimiz sadece otomatik kayıt ile sınırlı olmayıp aynı anda optimizasyon çalışmalarımızında devamını kanıtlamaktadır.

SANDBOX’ta iken siteme içerik eklemeye devam etmeli miyim?

Siteniz SANDBOX içerisinde iken konunuz ile alakalı içerik eklemenin ideal zamanıdır. Daha fazla keyword bakımından zengin içerik eklemeye konsantre olun ve sayfa içi ve sayfa dışı faktörlerin varlığını unutmayın. Sayfa içi olarak başlık (title) taglarınızın en önemli keywordleriniz içerdiğinden emin olun. bir site haritası ekleyin ve tüm sayfalarınızın linklerinin birbirlerine o sayfanın keywordlerini barındıran link metinleri kullanan linklerle bağlı olduğuna emin olun. Sayfa dışı olan link metinlerinin de linki alan sayfanın keywordlerini içerdiğinden emin olun. SANDBOX’ta iken müsait olan site geliştirme zamanınızı boşa harcamayın. Filtre kaldırıldığı zaman geliştirilmiş olan siteniz arama sonucu sıralamalarında hak ettiği yüksek seviyelere ulaşacaktır. Arama Motoruna Kayıt için , önce websitenizin Google Friendly site olması gerekmektedir.

Websiteme yeni linkler almaya devam edeyim mi?

SANDBOX süreci sitenize link eklemek için ideal bir zamandır. yeni eklenen linklerin etkisini direk göstermemesini sağlayan bir filtrenin de varolduğu iddia edildiği için SANDBOX sürecinde yeni linkler eklemek bu iki filtrenin de bir kerede atlatılmasını sağlar. Eğer iddia edildiği gibi yeni eklenen linklerin etkisi filtre tarafından gölgeleniyorsa bu linkler etkilerini tam olarak sitenin SANDBOX’tan çıktığı zaman gösterecektir. Gelen backlinklerin karsilikli metinleri daha anlasilir anlatirsak KATAGORİSİ tamamiyle ayni keywordsler ile ayni olan web sitelerine parnerlik teklif edilmelidir. Farklı farklı keyword kombinasyonları-farklı sayfa uzantıları ile linklerinizi web site sayfalarinizin farkli sayfalari ile yapilmasi cok daha faydalidir.

SANDBOX’tan daha hızlı çıkmanın bir yolu var mı?

Sitenizi SANDBOX’tan sadece zaman kurtarabilir. SANDBOXta bekleme süresi keyword tümceleriniz rekabetliliğine göre değişiklik gösterir. SANDBOX’tan çıktıktan sonra çabuk bir şekilde arama sonucu sayfalarında en üst seviyelere çıkmanın yolları olduğu iddiasıdır. Güçlü link metinleri (anchor text) ile güçlü gelen linklerin eklenmesi ve keyword bakımından zengin içeriğin eklenmesi sitenizi SANDBOX’tan çıkınca en yüksek seviyelere tırmandıracaktır. Bu etkinin SANDBOX deneme sürecinin sonunda kendini göstereceğine dikkat edin. Arama motoru optimizasyonunda önemli olan bu kurallar 7 yerden alınan bilgilerin ve kendi tecrübelerimizin ışığında türkçeye çevrilerek, 7 yıllık deneyilerimizinde ilave edilerek SANDBOX konusunda sizleri aydınlatmak amacıyla web sayfamız yenilenerek yayına verilmiştir.

Sitem SANDBOX’tan çıktı ancak arama sonucu sıralamaları hâlâ düşük. bu normal mi?

Sıralamalarınızın düşük olmasının birden fazla nedeni olabilir. SANDBOX süreci sonunda ayakta kalabilen siteniz en önemli keywordleriniz için uzun bir zaman boyunca sıralamalarda değildi. güçlü arama sonucu sıralamaları elde etmeniz için önünüzde uzun bir tırmanış ve yapacak çok şey var. sitenizin SANDBOX’tan kurtulması ile muhtemelen gelen link, keyword bakımından güçlü link metinleri ve içerik sıkıntısı çekmektedir. Neyse ki bunların hepsi çözülebilir problemler ve siteniz arama sonucu sayfalarında yükselişine devam edebilir. Euro Submit, Arama motorları optimizasyonu hizmetini bu kurallar çerçevesinde ciddiyetle sürdürmektedir.

SANDBOX’tan çıktıktan sonra belirli bir arama sıralaması için tırmanış ne kadar sürer?

Bunun bir çok değişken hesaba katıldığı için belirli bir nicelik söylemek çok zor. Eğer siteniz ile alakalı sitelerden keywordlerinizin geçtiği metinlere sahip linkler alıyor iseniz, sizin yükselişiniz link almaya devam etmeyen başka birisininkinden daha hızlı olacaktır. Bununla beraber sabit bir şekilde keyword bakımından zengin içerik eklemeniz sitenizin aramalarda yükselmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca web sitenizin içerik zenginleştirmesi, meta tag kısmında yer alan kelime -keywordleri destekler ve uyumlu olmalıdır. Ancak bu şekilde rakiplerinize açık şekilde üstünlük sağlayabilirsiniz. Tabii ki ne kadar çok rekabet yaşanan keywordler için yarışıyorsanız tırmanışınız o kadar uzun ve zahmetli olacaktır. Keyword-Arama terimleri analizi; arama motoru optimizasyonunda ciddi ve profesyonelce yapılmasi gereken iştir.

SANDBOX’a yerleştirilmekten en başta nasıl kaçınırım?

Tam manasıyla kullanıma hazır bir siteyi satın alıp yayınlayarak SANDBOX’a girmekten bir derece kurtulursunuz. böylelikle site bir süre daha düşük sıralamalara tahammül edecek ancak SANDBOX’ta süresinin dolduğuna dair tıkırtılar duyulmaya başlıyacaktır. yeni eklenen linklerin etkisini yok eden filtreleri geçmek için olabilidiğince link almaya çalışın. sitenize içerik eklemeye devam edin. sitenizin internetteki ortaya çıkış sürecinizi hızlandıracak bir başka şey ise varolan bir domaini satın alma fikri dikkate alınmalıdır. eğer siteniz için gerçekten zaman ayırabilirseniz SANDBOX’ta kalma sürecini azaltabilirsiniz. uygun zaman yönetimi ile siteniz SANDBOX’tan tamamen kurtulabilir. Euro SubmitFul Ticari (Busines ) ; Arama motoru optimizasyonunda sizlere bu konularda hizmet etmekten ve ülkemizin diğer ülke sayfalarında yayınlanması ile IHRACAT'ının artacağı bilincinde olmaktan mutluluk duyar.

Daha Fazla bilgi

Profesyonel Website Tasarimi ve Dizayn

Expert Website Tasarim ve Dizayn

Linkpartner

Exchangelinks

Linkpartnereng

.


English

arama motoru optimizasyonu

 


Bu sitede alışveriş sayfaları
128 bit SSL koruma altında ShopFactory e-commerce
software tarafından oluşturulmuştur.

 

arama motoru optimizasyonu
arama motoru optimizasyonu

DOUBLE Security

arama motoru optimizasyonu

arama motorları optimizasyonu

 


arama motorları optimizasyonu

 

arama motorları optimizasyonu

 

 

 

 

 

 

 

arama motorları optimizasyonu
internetten KREDI kartinizla alisverisinizi GÜVENLE yapabilirsiniz

arama motoru optimizasyonu